Znaczenie kamieni naturalnych

AMAZONIT
Pomaga przezwyciężyć trudności, dodaje odwagi, harmonizuje zmienne nastroje oraz rozprasza smutek. Ułatwia wyrażanie uczuć oraz okazywanie empatii. Starożytni nazywali amazonit kamieniem młodości, odmładzał tych którzy nosili go bezpośrednio na skórze
BARWA
: jasnozielona
CIAŁO:
 wspiera pracę serca i układu nerwowego.

HEMATYT
Wzmacnia pewność siebie i poczucie własnej wartości. Jest również kamieniem ochronnym- wprowadza do życia spokój i harmonię
BARWA
: metaliczna, ciemno-grafitowa
CIAŁO
: pomocny podczas anemii i krwotoków. Pozytywnie wpływa na wszystko co wiąże się z krwią: jej wytwarzanie, krwiobieg, tamowanie krwawień, menstruację. Ułatwia wchłanianie żelaza a także reguluje nadciśnienie.

HOWLIT
Minerał nazywany kamieniem mądrości. Otwiera umysł, poprawia koncentrację a także mobilizuje do nauki. Ponadto ma działanie uspokajające dlatego jest polecany osobom mającym trudności z zasypianiem ponieważ redukuje stres i usuwa napięcia. Pomaga również w medytacji.
BARWA
: mleczno-biała przeplatana ciemnobrązowymi żyłkami
CIAŁO
: Wzmacnia układ odpornościowy i przemianę materii. Wpływa wzmacniająco na ścięgna, stawy, paznokcie, więzadła a także wyrównuje poziom wapnia i wzmacnia zęby. Jest pomocny w regulacji gospodarki kwasowo-zasadowej w organizmie. Wyrównuje poziom wapnia i wzmacnia zęby.

JADEIT
Nazywany kamieniem szczęścia, dobrobytu i miłości. Jest również symbolem władzy. Wprowadza harmonie i spokój oraz pomaga w podejmowaniu decyzji.
BARWA
: występuje w wielu kolorach
CIAŁO
: pomaga w stanach gorączkowych, łagodzi schorzenia nerek, ceniony przy schorzeniach woreczka żółciowego. Pomocny w walce z bezsennością przynosi mocny i spokojny sen.

JASPIS KRAJOBRAZOWY

zmniejsza stany lękowe oraz przywraca harmonię, a także daje poczucie bezpieczeństwa. To kamień który wzmacnia relacje międzyludzkie, łagodzi spory i waśnie.
BARWA
: jasnobrązowa, piaskowa

KWARC RÓŻOWY
To kamień miłości i czułości. Uwrażliwia na piękno oraz zwiększa zdolność empatii. Przez swoje właściwości popycha nas do altruistycznych czynów oraz otwiera w nas gotowość na bezgraniczną miłość. Kwarc Różowy pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą.
BARWA
: jasnoróżowa
CIAŁO
: sprzyja płodności oraz niweluje ból głowy. wzmacnia serce. Działa korzystnie na problemy z płucami, wzmacnia serce oraz układ krwionośny.

LAPIS LAZULI (LAZURYT)
Kamień wzmacniający silną wolę, inspiruje i pomaga w zwalczaniu melancholii a także łagodzi stany depresyjne. Poprawia zdolność koncentracji i jasność umysłu.
BARWA
: ciemnoniebieska
CIAŁO
: Stymuluje pracę tarczycy, sprzyja płodności oraz pomaga osobom zmagającym się z bezsennością.

MALACHIT
Dodaje odwagi i podtrzymuje rozwój duchowy. Kamień ten stanowi idealną pomoc w medytacji, jest źródłem nowej nadziei i pomaga odzyskiwać wewnętrzną harmonię.
BARWA
: ciemnozielona
CIAŁO
: pomaga w leczeniu artretyzmu oraz reumatyzmu

PIASEK PUSTYNI
Minerał ten dodaje na siły do działania, wzmacnia wiarę. Poprawia nastrój, odpędza zmęczenie, uwalnia od lęków, uspokaja. Przydatny jest w napadach depresji i złego humoru. Przyciąga bogactwo i szczęście.
BARWA
: brązowa z mieniącymi drobinkami
CIAŁO
: ma właściwości antybakteryjne. Zalecany podczas ciąży.